Tarapata

O nas

O firmie:

Jesteśmy przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem. Na rynku motoryzacyjnym działamy już od 40 lat.

Specjalizujemy się w dostawach akcesoriów oraz części zamiennych do autobusów komunikacji miejskiej i międzymiastowej następujących marek:

MAN, SCANIA, VOLVO, SOLARIS, MERCEDES, SOLBUS, NEOPLAN, IVECO, JELCZ, AUTOSAN, IKARUS, SETRA, BOVA,

a także do samochodów ciężarowych – koła, ogumienie, części zawieszeń, etc.

Produkcja i współpraca

Oprócz tego że współpracujemy z czołowymi polskimi i zagranicznymi producentami części, jesteśmy także producentem części zamiennych do zawieszeń, karoserii, ogrzewania, silnika, części elektrycznych, gumowych, części klimatyzacji oraz sprężarek powietrza. Ponadto dostarczamy szyby i wykładziny autobusowe.

​Produkowane przez nas części spełniają normy PIMOTU i cieszą się bardzo dużym uznaniem i zaufaniem wśród naszych Klientów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

​W naszej ofercie znajduje się szeroki asortyment, zarówno wysokojakościowych oryginalnych towarów od wiodących zachodnich producentów, jak i tańszych zamienników dla mniej wymagających odbiorców, dla których obok jakości towaru ważnym czynnikiem mającym wpływ na jego zakup jest także cena.

Naszą firmę tworzą ludzie kompetentni, z pełnym zaangażowaniem wypełniający swoją pracę.

Dzięki wysokiej jakości naszych produktów, indywidualnemu podejściu do każdego klienta i profesjonalnej obsłudze, spotykamy się z dużym uznaniem ze strony naszych klientów, a każde miłe słowo traktujemy jak najlepszą nagrodę i znak, że to w jaki sposób działamy ma sens.

Przez 40 lat działalności firma zyskała wśród swoich Klientów renomę firmy rzetelnej, kompetentnej i godnej zaufania, która szybko reaguje na potrzeby i wymagania wszystkich klientów.

historia FIRMY

Firma została założona w 1977 roku pod nazwą Zakład Elektroniki i Mechaniki, a w 1979 roku zmieniła nazwę na Zakład Mechaniczny – Wytwarzanie Części i Akcesoriów do Pojazdów Mechanicznych i w takim kształcie funkcjonowała do 1988 roku. Głównymi produktami firmy były wówczas produkowane przez nas części do samochodów ciężarowych i autobusów.

W 1989 roku działalność firmy została rozszerzona o handel hurtowy częściami zamiennymi do autobusów, a firma zmieniła swoją nazwę na Zakład Produkcyjno-Handlowy Hurtownia Części Zamiennych Jan Tarapata. Początkowo firma zatrudniała kilka osób, a wraz z rozwojem sektora produkcyjnego i handlowego systematycznie zwiększała poziom zatrudnienia.

Polska grupa motoryzacyjna

Od 2016 roku firma jest członkiem Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, pierwszego na Podkarpaciu stowarzyszenia wspierającego rozwój polskich producentów branży motoryzacyjnej.
PGM to pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych produkujących wyroby w oparciu o zaawansowane technologie. Stowarzyszenie to skupia głównie firmy z polskim kapitałem i pragnie stać się liderem w branży motoryzacyjnej w Polsce. Polska Grupa Motoryzacyjna powstała po to, by wspierać rozwój polskich producentów branży motoryzacyjnej. Głównym celem jej powstania jest zwiększanie świadomości klientów, zarówno w Polsce jak i za granicą, że polskie produkty są tak samo dobrej jakości, a często nawet lepszej od produktów zagranicznych marek. Niejednokrotnie klienci nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że części czy akcesoria w opakowaniach oznaczonych zagranicznymi markami zostały wyprodukowane w polskich fabrykach lub przedsiębiorstwach.

Nasze oddziały

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Tuszowie Narodowym koło Mielca, gdzie mieszczą się działy: zakupów, eksportu, sprzedaży hurtowej, logistyki i transportu, oraz kadr i księgowości, a także zakład produkcyjny. Poza tym zakładem produkcyjnym posiadamy także drugi zakład, który mieści się w Kolbuszowej.

W ośmiu miastach na terenie całej Polski znajdują się natomiast nasze oddziały handlowe, w których zlokalizowane są nasze magazyny i działy sprzedaży.

Poza działalnością typowo handlową produkujemy części zamienne i akcesoria także we własnych zakładach w Tuszowie Narodowym i w Kolbuszowej.

English EN German DE Polish PL Russian RU